North Carolina How They Fared

Tools

Class 4A
1. Matthews Butler (6-0) beat East Mecklenburg 60-0.
2. Richmond County (6-0) beat Hoke County 49-14.
3. New Bern (6-0) beat Wilmington New Hanover 63-34.
4. Indian Trail Porter Ridge (6-0) beat Marvin Ridge 21-14.
5. Charlotte Mallard Creek (5-1) beat Charlotte Vance 31-0.
6. Garner (7-0) beat Smithfield-Selma 34-0.
7. East Forsyth (7-0) beat Winston-Salem Parkland 58-0.
8. Wilmington New Hanover (5-1) lost to New Bern 63-34.
9. Scotland County (5-1) beat Pembroke Swett 42-0.
10. Fayetteville Britt (6-1) beat Hope Mills South View 27-3.
Class 3A
1. Northern Guilford (6-0) beat Eastern Guilford 32-0.
2. Belmont South Point (7-0) beat Gastonia Ashbrook 30-13.
3. Havelock (6-1) beat Washington 34-7.
4. Charlotte Catholic (5-1) idle.
5. Statesville (6-1) beat China Grove Carson 56-13.
6. Kannapolis Brown (6-1) beat Cox Mill 38-34.
7. Concord (7-0) beat Central Cabarrus 54-25.
8. Clayton Cleveland (7-0) beat Southern Wayne 53-26.
9. Shelby Crest (6-1) beat Asheville Reynolds 65-15.
10. Wilson Hunt (6-0) beat Northern Nash 40-0.
Class 2A
1. Tarboro (6-0) beat Greene Central 47-16.
2. East Lincoln (7-0) beat Lincolnton 13-8.
3. Jacksonville Northside (7-0) beat Croatan 41-13.
4. South Iredell (6-1) beat Maiden 33-10.
5. Reidsville (6-1) beat Burlington Cummings 48-35.
6. Edenton Holmes (6-0) idle.
7. Boonville Starmount (6-0) idle.
8. Carrboro (7-0) beat South Granville 36-29.
9. East Duplin (6-1) beat Richlands 29-12.
10. South Columbus (6-1) beat South Brunswick 21-7.
Class 1A
1. Swain County (7-0) beat Hayesville 38-7.
2. Warsaw Kenan (6-0) beat Pender County 40-20.
3. Murphy (6-1) beat Robbinsville 55-21.
4. Southwest Onslow (5-1) beat Dixon 48-19.
5. Manteo (6-0) beat South Creek 46-24.
6. Albemarle (6-1) beat South Davidson 76-0.
(tie) Hendersonville (6-1) beat Avery County 19-0.
8. Plymouth (6-1) beat Chocowinity Southside 48-0.
9. Ayden-Grifton (5-1) beat Rosewood 55-13.
10. Goldsboro (5-1) beat North Duplin 41-18.
blog comments powered by Disqus
f